top of page

Vianočné darčeky pre cestovateľov - tipy od Seeseetravel

Vianoce nám klopú na dvere a s nimi aj preplnené obchodné centrá. Každý chce svojmu blízkemu vyčarovať úsmev na tvári a iskričku radosti v očiach, výberom toho najlepšieho darčeku pod slnkom. Ale, ktoré darčeky skutočne potešia cestovateľskú dušu? Nižšie nájdete pár tipov:


  • Poukážka Ryanair - Ryanair ponúka na svojej stránke poukážku v ľubovoľnej finančnej výške (minimum je 25 eur). Dokonca si viete vybrať aj vizuál ako má poukážka vyzerať - darček, narodeniny, poďakovanie alebo gratulácia. Poukážka je platná 12 mesiacov, takže váš blízky bude mať dostatok času na naplánovanie ďalšej parádnej dovolenky. Za mňa je toto rozhodne jeden z top darčekov, aký môže cestovateľ dostať.

Možnosti poukážok Ryanair
Možnosti poukážok Ryanair

  • The North Face Base Camp (duffel bag) - batoh, ktorým nepohrdne žiadna cestovateľská duša. The North Face vyrába 3 veľkosti (S, M, L) tohto batohu v desiatkách rôznych farebných prevedeniach. Okrem toho, že tento batoh je štýlovou vychytávkou je aj vysoko praktický. Celý batoh je potiahnutý nepremokavou vrstvou, takže v ňom ostanú všetky veci pekne suché. Nastaviteľné popruhy, praktické vrecká po bokoch aj vo vnútri a mnohé ďalšie. Tento batoh je perfektnou voľbou pre všetkých, ktorí majú radi dobrodružnejšie cestovanie a dávajú prednosť ruksaku pred klasickým kufrom.


The North Face duffel bag
The North Face duffel bag

  • Po stopách známych seriálov - super nápad najmä pre nadšencov seriálov. Po stopách lokalít, kde bol natáčaný obľúbený serál. Darujte A3 mapu, kde bude mať váš blízky vyznačené všetky lokality, vo vami zvolenej krajine, kde sa natáčal jeho obľúbený seriál. Mapa je vytlačená na fotopapier, zrolovaná do papierovej rolky a previazaná červenou mašľou. Pre inšpiráciu si pozrite mapu "po stopách Game of Thrones v severnom Írsku". Stačí už len kúpiť letenky a ide sa za darčekom, ktorý ostane navždy - za zážitkami.

Mapa - po stopách Game of Thrones
Mapa - po stopách Game of Thrones

  • Cestovateľské knihy - knihy sú vynikajúcim darčekom a to nie len pre cestovateľov. Avšak dobrý cestopis či bedeker je niečo, čo určite rozšíri obzory nie jednej cestovateľskej dušičke. V kníhkupectvách nájdete mnoho inšpiratívnych cestopisov ako zo Slovenska tak aj zo zahraničia. Moje osobné odporúčanie sú tieto tituly - 40 dní pešo do Jeruzalema, Nájdem odvahu, Pekelný raj


  • Obal na cestovný pas - spomienkový obal na cestovný pas je krásnou myšlienkou, ktorá poteší nie jedného cestovateľa. Na obale sú malé dierky, ktorými môžete prevliecť nitku a vždy tak urobiť malý krížik na mieste, kde ste práve boli. Milá drobnosť, ktorá určite poteší.

Spomienkový obal na pas
Spomienkový obal na pas


bottom of page