top of page

Lacné taxi všade! Ako na to? Tipy od Seeseetravel

Updated: Nov 14, 2021

Aj vy dáte miestami prednosť taxíkom pred verejnou dopravou? Je pravda, že verejná doprava je veľa krát lacnejšou voľbou, no ani taxíky vás nemusia stáť majetok, len stačí vedieť ako na nich ušetriť.


Nižšie som pre vás spísala niekoľko tipov ako sa hýbať vo svete lacných taxíkov, ako vyhľadať zľavové kupóny a ako ušetriť nie malé peniaze. Poďme na to!

Nočný taxík
Nočný taxík

ZĽAVOVÉ KUPÓNY

Veľa taxi služieb / taxi aplikácií dáva zľavu či už na prvú jazdu alebo v rámci špeciálnych sezónných ponúk. Veľa krát aj do výšky 10 eur (niekedy aj celú jazdu zadarmo), takže určite sa oplatí hľadať. Ale kde? Spôsobov je niekoľko.


1. Určite vyskúšajte základný spôsob a to napísať do Google názov taxi služby a za ním slovíčko - voucher, discount alebo podobne (FREENOW voucher, BOLT discounts...). Veľa krát sa podarí aj takto niečo nájsť.


Google vyhľadávanie zliav
Google vyhľadávanie zliav


2. Google Maps - aj tie občas ponúkajú zľavové kupóny na konkrétne taxi aplikácie. Stačí si zvoliť cieľovú destináciu, kliknúť na ikonku "verejná doprava" a hľadať úplne dole (viď ukážku). Tu ale pozor, ak danú aplikáciu už máte v mobile stiahnutú alebo ste sa v nej niekedy registroval/registrovala, tak vám Google väčšinou už zľavu neponúkne. Žiaľ je múdry... Hlavným cieľom týchto zľavových kódov je najmä "prinútiť" nových ľudí stiahnuť si aplikáciu, preto tá zľava.

Google Maps zľavový kupón na taxi
Google Maps zľavový kupón na taxi

3. Sociálne siete, influenceri sú taktiež jedným zo spôsobov ako nájsť promo kód. Práve influenceri mávajú často spolupráce, kde ponúkaju svojim sledovateľom zľavy. Ako týchto ľudí nájsť? Väčšina influencerov používa pod takýmito príspevkami hashtag danej taxi aplikácie ako napr - #bolt #cabify #freenow a rovnako označuje príspevok ako "platené partnerstvo". Stačí tvložiť eda hashtag do instagram vyhľadávania a potom už musíte len hľadať. Ale ako sa hovorí, kto hľadá ten nájde.TAXI APLIKÁCIE

Pre niekoho úplná samozrejmosť, pre iných naopak vôbec. Stále poznám veľa ľudí, ktorí po príchode na letisko do novej krajiny, sadnú do prvého taxíku, ktorý je zaparkovaný pred letiskom. Samozrejme tieto taxíky, rovnako ako u nás majú omnoho vyššiu taxu a vy tak prerobíte nie malé peniaze. Čo teda odporúčam? Pred vašou cestou do zahraničia (alebo aj priamo na letisku) si vyhľadajte na internete taxi aplikácie, ktoré v danej krajine fungujú. Napríklad - taxi app Barcelona, taxi in London a pod. Ideálne ešte na domácej wifi (aby ste šetrili vaše mobilné dáta) si stiahnite top 2-3 taxi aplikácie do mobilu. A riešenie je na svete. Keď priletíte na letisko v novej krajine budete plne pripravení. Zapnite mobil, zadajte cieľovú adresu a aplikácia vám ukáže presnú sumu. Je lepšie mať viacero aplikácií aby ste si vedeli ceny porovnať. Garantujem vám, že tento spôsob vám určite ušetrí nejaké to euro. Najlacnejšie aplikácie naprieč európskymi veľkomestami -> tu


Pozvite kamoša

Veľa taxi služieb vám ponúkne zľavu pokiaľ pozvete svojho kamaráta nech si tiež stiahne aplikáciu. Väčšinou to funguje tak, že musíte kamaráta pozvať, ten si aplikáciu stiahne a musí absolvovať jednu jazdu, následne vy dostanete finančnú odmenu, ktorú môžete použiť pre vašu nasledujúcu jazdu. Ak ste ako pár na dovolenke je to celkom múdre riešenie.

Pozvi kamoša BOLT aplikácia
Pozvi kamoša BOLT aplikácia

Zdieľajte taxíky

Tiež super nápad ako ušetriť peniaze na taxíky v zahraničí je ich zdieľanie s náhodnými neznámymi ľuďmi, ktorí tiež potrebujú zviesť. Toto je ideálne riešenie najmä pre cestovanie z letiska a na letisko, kedy sa väčšinou chcete dostať do centra alebo naopak z centra mesta a viete sa tak super zladiť s inými ľuďmi. Túto funkciu mal pred pandémiou napríklad aj Uber a verím, že sa ešte vráti. Samozrejme dá sa dohodnúť aj priamo s novými "kamošmi" alebo ľuďmi z hotela či inak nadviazaným kontaktom a opäť máte ušetrené nejaké to euro.

New York taxíky
New York taxíky

Verím, že ste v tomto článku načerpali mnoho nových inšpirácií a vaša ďalšia dovolenka sa bude niesť v znamení lacnejších taxíkov :)

bottom of page