Najkrajšie pláže na Dominikánskej republike - južná časť - od Seeseetravel

Plánujete cestu na Dominikánsku ale neviete sa rozhodnúť, na ktorú pláž sa vybrať skôr. Nižšie nájdete tie top najnavštevovanejšie pláže južnej časti Dominikánskej republiky. Aj so všetkými výhodami a nevýhodami.


Za mňa určite odporúčam navštíviť viac pláži, vychutnať si ako kľud tak aj ruch Dominikánskeho raja a zažiť rôznorodosť pláži tohto malebného ostrova, tak veľmi ako sa vám len dá. Každá vám má toho totiž veľa, čo ponúknuť. Bohatý podmorský život, koralové útesy, veľké vlny, biely piesok, kľud, romantiku či naopak energetickú salsu a turistický život.

Bayahibe pláž - východ slnka

Bayahibe pláž

Pláž Bayahibe sa nachádza približne hodinu cesty autom od medzinárodného letiska Punta Cana. Taxíkom sa sem dostanete približne za 100 usd, čo je už celkom položka ale žiaľ takto majú nastavené ceny všade. Bayhabibe je lokalita, kde nájdete niekoľko all inclusive rezortov so súkromnými plážami, bielym pieskom a palmami. Celá oblasť sa tiahne niekoľko kilometrov a sem tam sa objaví medzi rezortami aj niekoľko obchodíkov, kde domáci predávajú klobúky, kabelky, suveníry či iné oblečenie a doplnky. Ale určite nečakajte veľký turistický život mimo pláži, o tomto Bayahibe nie je. Celkovo je táto oblasť veľmi pokojná, kľudná, s pokojným morom a miernym prílivom a odlivom. Každý rezort má svoju privátnu pláž a keď sa sem rozhodne prísť, určite budete mať priestor na svoj dokonalý pokoj a oddych.


Dôležité info: pokojnejšie more, menej ľudí, rezorty so súkromnými plážami, drahšie sa sem dostať taxíkom (cca 100 usd z letiska Punta Cana)


Bavaro pláž

Asi najznámejšia pláž v blízkosti mesta Punta Cana iba pár minút cesty od medzinárodného letiska. Pláž leží pri pobreží Atlantického oceána, takže vlny môžu byť miestami silnejšie. Krásna piesočná pláž, s čistou priezračnou vodou, ktorá môže rovnako ako na ostatných miestach Dominikánskej priniesť so silnejším prílivom menšie množstvo dočasných rias. Bavaro pláž je miestom, ktoré je posiate palmami kamkoľvek sa vyberiete. Takmer všetky výlety a atrakcie sa realizujú z blízkeho mesta Punta Cana, takže ak sa rozhodnete stráviť nejaký čas tu, rozhodne nebudete ľutovať. Navyše, tak ako takmer v celej Dominikánskej republike aj tu nájdete krásny podvodný svet, ktorý môžete objavovať či už šnorchlovaním alebo pre tých zdatnejších aj z väčších hĺbok Atlantického oceánu.


Dôležité info: blízko Punta Cana, jedna z najturistickejších pláži, množstvo turistických atrakcií


ostrov Saona

Jedna z najkrajších pláži Dominikánskej republiky je práve na ostrove Saona. Biele pláže s desiatkami paliem, presne ako z fotiek karibského ostrova. Ak hľadáte raj na zemi, ostrov Saona je presne ním. Na ostrov denne prichádzajú desiatky turistov a aj napriek tomu, že ich počet je na ostrove obmedzený, pripravte sa na to, že tu rozhodne nebudete sami. Ľudia sa síce na ostrove roztrúsia a vy tak našťastie nebude mať pocit úplnej masovky ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.


Na ostrov robia výlety asi v každom rezorte a väčšinou sa vyráža katamaránom priamo z Bayahibe. Cena sa pohybuje od približne 85 dolárov v rezorte a približne 60 dolárov popri pláži od domáceho predajcu. Určite odporúčam zvážiť výlet aj cez Slováka Dana, ktorý na Dominikánskej žije. Dano vám neponúka len výlet na ostrov, ale zážitok na celý život. Viac o jeho ponuke tu.


Dôležité info: biely piesok, karibský raj, viacej turistov

Snehobiely piesok na ostrove Saona

Macao pláž

Iba kúsok od Punta Cana sa nachádza pláž, ktorú by sme mohli nazvať aj "raj surférov". Vo vode sa nenachádzajú žiadne veľké korálové útesy a tak sa nemajú vlny o čo rozbíjať a dokážu tak nabrať naozaj krásne rozmery. Či je príliv a či odliv, na tomto mieste si rozhodne dobre zasurfujete. Surf si viete aj priamo na mieste požičať. Sú tu aj lehátka, bar a niekoľko obchodíkov. Dokonca nedávno vybudovali priamo pri tejto pláži aj rezort, z ktorého budete mať k pláži len niekoľko metrov na pešo. Pláž Macao je krásnym miestom aj keď zrovna nesurfujete a určite ak máte možnosť choďte sa pozrieť. Piesok nie je tak biely ako napríklad na ostrove Sauna či Katalonia ale ani to pláži Macao neuberá na kráse. Práve naopak, vysoké vlny tu vytvárajú krásne scenérie, na ktoré je radosť sa pozerať a nechať sa nimi unášať.


Dôležité info: raj pre surférov, veľké vlny, iba kúsok od letiska - mesta Punta Cana


ostrov Catalina

Rovnako ako ostrov Saona aj ostrov Catalina je posiaty bielym pieskom a krásnymi plážami s palmami. S tým rozdielom, že je určite menej preplnený turistami. Nachádza sa iba kúsok od známej pláže Bayahibe a dostanete sa sem pomerne ľahko loďou - zvyčajne katamaránom. Ostrov Catalina je však známy oveľa viac pre svoj bohatý podmorský svet, ktorým láka nie jedného potápača. Je v tesnej blízkosti korálového útesu, takže je to ideálne miesto pre pozorovanie krásnych farebných scenérií so širokou rozmanitosťou rýb a iných živočíchov. V porovnaní s ostrovom Saona je ostrov Catalina kľudnejší s menším počtom ľudí.


Dôležité info: biely piesok, menší ostrov, raj pre šnorchlovanie a potápanie - v blízkosti korálového útesu

Catalina ostrov

Pre akúkoľvek pláž sa rozhodnete, jedno je isté, určite sa nerozhodnete zle :)