top of page

Najlacnejšie TAXI aplikácie, naprieč európskymi veľkomestami

Updated: Oct 22, 2021

Cestovanie v mestách bolo jednoznačne jednoduchšie pred nástupom COVID-19. Okrem iného sme neriešili ani preplnenú verejnú dopravu a s radosťou sme využívali zdieľané taxíky s náhodnými cestovateľmi. Avšak "vďaka" pandémií si čoraz viac uvedomujeme nevyhnutnosť vlastného zdravia a bezpečia a to aj v okamihu, kedy sa potrebujeme dostať z jedného miesta na druhé.


Taxíky sú v tomto smere bezpečnejšou alternatívou na presun, kedy nemusíme prichádzať do kontaktu s cudzími ľuďmi (teda okrem šoféra). V Európe je na trhu niekoľko taxi aplikácií ale ja vám ukážem hlavne tie najväčšie a najlacnejšie. Nech sa páči tu je TOP 7 taxi aplíkácií v Európe podľa Seeseetravel.

Top TAXI aplikácie v Európe
Top TAXI aplikácie v Európe

  1. FREE NOW - v minulosti známe ako "MyTaxi" je dnes dostupné vo viac ako 100 mestách. Predovšetkým v Barcelone, Londýne, Páriži či Berlíne.

  2. Taxi EU - taxi EU dnes nájdete v 10 krajinách a 160 mestách naprieč Európou. Najväčšie zastúpenie má v rámci Nemecka, Rakúska či Belgicka.

  3. Uber - najväčšia sieť, ktorá pokrýva viac ako 10 000 miest celosvetovo. Uber je dostupný už takmer v každom väčšom meste. Jeho podstatou je, že vodičmi sú fyzické osoby, ktoré využívajú na prevoz svoje osobné automobily. Okrem taxi služby ponúka dnes Uber aj doručenie jedla.

  4. Bolt- nájdete vo viac ako 300 mestách po svete. Aktuálne Bolt ponúka okrem taxi služieb aj dovoz jedla či požičanie kolobežiek. Veľkej obľube sa teší napríklad v Čechách, Nemecku, Poľsku, na Malte, ale aj Švédsku či v ďaľších desiatkach európskych miest.

  5. G7 - G7 bola voľakedy jedinou taxi aplikáciou v Paríži. Aktuálne je to taxi aplikácia č.1 v Paríži a okolitom Francúzsku. Je možné si cez ňu rezervovať taxík aj vopred či dokonca si môžete vybrať anglicky hovoriaceho vodiča.

  6. LeCab - Le Cab ocenia všetci, ktorí sa chystajú do Paríža a okolitých častí. Funguje rovnako ako Uber a teda súkromné osoby využívajú svoje autá na prevoz. Čo sa týka cien ponúka výhodne cenové tarify, avšak nedisponuje dostatkom áut ako napríklad G7 a preto sa môže doba čakania výrazne predĺžiť. Ak sa však nikam neponáhľate môžete vyskúšať nájsť lepšiu cenu.

  7. Cabify - Populárna aplikácia v Španielsku a to najmä v Madride a Barcelone, v ktorej aj vznikla. Funguje rovnako ako Uber, teda taxíky zabezpečujú súkromné osoby. Celkovo je dostupná v 40 mestách vo svete.


Nižšie som vám spísala stručný prehľad tých najžadanejších aplikácií naprieč najväčšími európskymi mestami:


Londýn, Veľká Británia - Gett, Uber, FREE NOW
Paríž, Francúzsko - Uber, G7, LeCab
Barcelona, Španielsko - FREE NOW, Cabify
Berlín, Nemecko - FREE NOW, Taxi EU
Madrid, Španielsko - Uber, FREE NOW, Cabify
Rím, Taliansko - Uber, FREE NOW, ItTaxi
Lisabon, Portugalsko - Bolt, Uber, FREE NOW
Česká republika - Liftago, Bolt

Verím, že vám článok pomohol a na najbližšej dovolenke si s taxíkmi hravo poradíte. Ak ste predsa len väčším fanúšikom / fanúšičkou verejnej dopravy, nezabudni si prečítať aj môj článok "Ako si pomocou Google Maps zjednodušiť dovolenku?", kde sa dočítate ako na verejnú dopravu v cudzej krajine pomocou Google Maps.

bottom of page