top of page

Najlepšie reštaurácie v Hanoji - top 6 podľa Seeseetravel

Plánujete výlet do Hanoja alebo už ste v ňom a neviete sa rozhodnúť z množstva reštaurácií, street foodov a kaviarní, ktoré toto mesto ponúka? Potom ste tu správne. Nižšie nájdete môj TOP výber naprieč celým Hanojom. Od lokálnych streed foodov, cez klasické reštaurácie, na aké sme zvyknutí zo Slovenska až po kaviarne, kde si môžete vychutnať tú najlepšiu vietnamskú kávu.

Pho Ga - vietnamská polievka
Pho Ga - vietnamská polievka

kaviareň Giang Cafe / kaviareň Cafe Dinh

Ak hľadáte inšpiráciu na naozaj dobrú typickú vietnamskú EGG COFFEE (kávu s vajíčkom), tak tieto dve kaviarne sú topky. Obe navštevujú aj lokálni obyvatelia, čo je pre mňa vždy zárukou kvality a dôveryhodnosti. Keď niekam chodí jedávať domáci, verím, že to musí byť dobré. Nečakajte žiadne luxusné priestory ani vždy dokonalú obsluhu. O tomto tieto kaviarne nie sú. Sú o káve, o výnimočnej vietnamskej káve s názvom EGG COFFEE (káva s vajíčkom), ktorú tu robia ako bohovia. Pravá vietnamská káva, trošku kondenzovaného mlieka a vyšľahaný žĺtok. Delikatesa je na svete :)


Recept na pravú vietnamskú kávu s vajíčkom - EGG COFFEE nájdete v tomto článku. Určite odporúčam vyskúšať aj doma. Je to príjemné spestrenie každodennej rutiny.street food Banh Mi 25

Najlepšie Banh Mi aké som počas svojej cesty Vietnamom jedla bolo práve tu, v Banh Mi 25. Otvárajú o 7h ráno a ja som sa rozhodla vychutnať si túto "bagetu" na raňajky. Na výber máte z niekoľkých variant či už preferujete mäso, bez mäsa alebo s vajíčkom, každý si tu nájde to svoje. Chrumkavé pečivo, vôňa koriandru a čerstvej zeleniny. Skvelé prepojenie všetkých chutí, to je Banh Mi. Vietnamská špecialita, ktorú si nemôžete nechať ujsť, rovnako ako podnik Banh Mi 25.


Hungry Hanoi

Ak máte radi lokálne jedlo ale zároveň nechcete jesť priamo na ulici, na plastových stoličkách, tak Hungry Hanoi je vaša voľba. Na jedálnom lístku nájdete široký výber najlepších vietnamských pokrmov vrátane jarných roliek, banh mi, bun cha a mnohé ďalšie. Cenovo je reštaurácia o niečo drahšia v porovnaní so street food "reštauráciami" ale zase budete sedieť v krásnom prostredí a jedlo budete mať kráľovsky naservírované. Vietnam je lacnou krajinou, čo sa týka stravovania a preto keď hovorím, že je reštaurácia drahšia, nebojte sa, za jedlo zaplatíte porovnateľne ako u nás na Slovensku. Jedlo je vynikajúce a atmosféra reštaurácie veľmi príjemná a útulná. Určite odporúčam!


Pho bo v Pho Thin

Hneď ako vstúpite do tejto reštaurácie, budete vedieť, že toto bude dobré! Vôňa poctivého vývaru vás ovalí hneď pri dverách. Všade navôkol sedeli domáci, ktorí si pochutnávali na veľkých miskách Pho Bo s poriadnou porciou jarnej cibuľky navrchu. Po stoloch boli rozmiestnené veľké poháre s chilli a cesnakom, ktoré si podľa preferencií môžete do vývaru pridať. Ja nie som veľký fanúšik cesnaku ale chilli v mojej polievke rozhodne chýbať nemôže. Či ste alebo nie ste milovníkom / milovníčkou polievok, toto miesto musíte navštíviť. Pretože navštíviť Vietnam a nedať si dobré Pho Bo je ako navštíviť Paríž a nevidieť Eiffelova vežu.

odporúčanie na Pho Bo v Hanoji
odporúčanie na Pho Bo v Hanoji

Bun Cha / alebo inak rezance s BBQ si rozhodne vychutnáte v reštaurácií Bún Chả Hàng Quạt

Bun Cha je jeden z typických vietnamských pokrmov, kde nájdete nakrájané bravčové mäso v BBQ marináde, ryžové rezance, čerstvú zeleninu a bylinky. Už len pri pohľade na všetky tie ingrediencie sa mi zbiehali sliny. Bun Cha Hang Quat má zopár stolov s plastovými stoličkami umiestnenými v malej uličke - toto je vo Vietname typické pre street foody (pouličné "reštaurácie"). Po objednaní dostanete pred seba niekoľko tanierov - čerstvo grilované bravčové mäso na jednom, kopa čerstvých byliniek vrátane koriandru, mäty a bazalky na druhom tanieri, no a samotné ryžové rezance. Taktiež nemôžeme zabudnúť na chilli, ktoré je podávané v 99% všetkých reštaurácií vo Vietname. Pamätám si, ako si raz brat pýtal kečup, chvíľku som mala pocit, že sme ich mierne urazili ale potom vytiahli paradajkovú omáčku, avšak opäť len štipľavú. Vo Vietname je chilli a samotné štipľavé jedlo tak populárne, že je to niečo, čo by pravdepodobne mali mať aj ako národný symbol :D.

Bun Cha - bravčové s BBQ - vietnamská pochúťka
Bun Cha - bravčové s BBQ
Nezľaknite sa!

Vo viacerých reštauráciách je rozšírené podávanie niektorých jedál tak, že dostanete ingrediencie samostatne na tanieroch (mäso, bylinky, ryžové rezance, chilli...) a zvlášť vám dajú aj ryžový papier, do ktorého si následne máte sami jedlo nakombinovať a zabaliť. Takto zabalené jedlo sa nakoniec namáča do rôznych omáčok.


Vietnamská kuchyňa je pre mňa jednou z najlepších na svete a verím, že si ju v Hanoji vychutnáte rovnako ako ja. Dobrú chuť!

bottom of page